Wytrzymałe są puzzle drewniane

Chcielibyśmy zacząć uczyć dziecko jak układa się puzzle, aby mogło w ten sposób ćwiczyć cierpliwość i spostrzegawczość. Jednak odkładamy ten moment na późniejszy czas, bo obawiamy się, że puzzle zostaną pogniecione, oślinione, pogryzione, albo połamane? Jak się okazuje już nawet kilkumiesięczne dzieci mogą zacząć swoją przygodę z puzzlami, pod czujnym okiem dorosłych i zobaczyć jak wiele może im dać taka zabawa.

Jakie puzzle?

Jeżeli chcemy naszemu dziecku podarować puzzle, ale zastanawiamy się, czy nie jest ono na nie za małe, to warto mu kupić Puzzle drewniane. Są one bardzo wytrzymałe, niejednokrotnie oferowane są w specjalnym drewnianym pudełku, a więc będziemy mieli pewność, że się nie pogubią, a jednocześnie też posiadają wspaniałe kolory i różne motywy. Jeśli zdecydujemy się na takie puzzle drewniane, to będziemy mieli pewność, że nawet podczas intensywnej zabawy, nasze dziecko ich nie zniszczy, nie połamie, a więc będą mu one mogły służyć jeszcze przez długi czas. W takich opakowaniach znajdują się zazwyczaj 3 – 4 obrazki, dzięki czemu będziemy mogli je zmieniać, tak aby się nie nudziły i zawsze wzbudzały w naszym dziecku ciekawość.

Spokojne ćwiczenia

www.superusmiech.com.pl

Oczywiście małe dziecko, nawet mając drewniane puzzle nie będzie potrafiło ich samodzielnie ułożyć.

Dlatego najpierw warto samemu złożyć prawie cały obrazek, pozostawiając dziecku ostatni element do dopasowania. Przy kolejnym układaniu możemy zostawić już 2 elementy do włożenia, przy kolejnym 3 i tak dalej. Dzięki temu dziecko stopniowo będzie się uczyło na czym polega układanie puzzli, a dodatkowo jeszcze będzie ciągle miało motywację, aby to robić. Sukces będzie sprawiał, że za każdym razem będzie chciało układać więcej, aż w końcu samodzielnie ułoży cały obrazek. Warto zobaczyć jakie puzzle drewniane mogą nam być zaproponowane, z jakimi obrazkami i czy mają one również drewniane pudełko. Nie ulega wątpliwości, że są to puzzle, w które należy zainwestować na samym początku, bo będziemy mogli uczyć dzieci, mając pewność, że nie zniszczą one tych elementów i że jeszcze nieraz będą mogły do nich wracać. Takie puzzle są nie tylko wytrzymałe, ale również są bardzo bezpieczne i posiadają niezbędne certyfikaty, dlatego warto je kupować dzieciom.

Im wcześniej zaczniemy, tym większa szansa, że zainteresujemy dziecko układaniem puzzli.