The Gujarat Refinery
www.projectcontactafrica.com Skup złomu Bytom

The Gujarat Refinerys jest farinerią ropy naftowej i znajduje sie w Indiach zachodniach, w mieście Koyali. Jest drugą co do wielkości rafinerią jaka wchodzi w posiadanie koncernu Indian Oil Corporation. Budowa rafinerii rozpoczęła się w 1963 roku przy współpracy ze Związkiem Radzieckim.

The Gujarat Refinery rozpoczęła produkcję już dwa lata później, w październiki 1965 roku. Początkowo ropa naftowa była wydobywana jedynie dla użytku mieszkańców Indii, dopiero później zaczęto jej produkcję przeznaczoną także na eksport. W 1968 roku zakład poszerzył swoją linię produkcyjną o benzen.

Szybko zaczęło wzrastać też wydobycie rafinerii, która odnosiła coraz to większe zyski. Rafinerię zaczęto rozbudowywać i wprowadzać bardziej nowoczesne urządzenia. W latach 1993-1994 rafineria zaczęła produkcję ropy naftowej wyższej klasy, z niższą zawartością siarki.

Dzisiaj The Gujarat Refinery jest jedną z najbardziej dochodowych rafinerii w Indiach, a swoje produkty przeznacza zarówno na eksport jak i na paliwo energetyczne we własnym kraju.