www.pol-argos.pl wecreo.com

Oczywiście książki i kursy przy nauce języków programowania są niezbędne – jednak na różnych forach internetowych i blogach można odnaleźć dużo porad dotyczących zagadnienia: jak zacząć naukę programowania.

Pomysłów i rad, dotyczących nauki programowania w Internecie jest mnóstwo – przedstawimy wam kilka pomysłów.

www.korfball.wroclaw.pl

Wszyscy internauci zgodnie odradzają drogie kursy, na które nie będziesz miał czasu – zmotywowany, przyszły programista jest w stanie nauczyć się podstaw języka sam, na przykład z książki.

Programiści odradzają początkującym zapoznawać się z językiem HTML i CSS, ponieważ uważają, że budowanie stron internetowych z wykorzystaniem tylko tych technologii nie uczy logicznego myślenia oraz powoduje wiele problemów przy późniejszej nauce innych języków programowania.

Programiści zwracają szczególną uwagę na czas jaki trzeba poświęcić na naukę – najważniejszą kwestią dla „nowych” jest odpowiedź na pytanie – jak długo trzeba się uczyć programowania? Wszyscy zgodnie odpowiadają: całe życie! Programiści uważają, że najlepszą metodą nauki jest po prostu praktyka – im więcej przeczytasz kodów, tym szybciej sam stworzysz własny program.