Problem z efektywnością

Nie da się ukryć, że Polacy pracują dużo. Średnia czasu spędzanego przez przeciętnego naszego rodaka na wykonywaniu obowiązków zawodowych jest bardzo wysoka.

Wielu z nas pracuje na więcej niż jednym etacie lub też systematycznie bierze nadgodziny. Czy świadczy to o naszej pracowitości? Może i tak, jednak niekoniecznie mamy się czym szczycić.

W wielu sytuacjach dzień pracy można spokojnie skrócić o kilka godzin i nie będzie to miało przełożenia na powstanie jakichkolwiek zaległości. Słowem, zdaje się, że mamy problemy z efektywnością w pracy.

Osoby pracujące na etatach w naszym kraju dość często zwyczajnie nudzą się w pracy, ale nie mogą z niej wyjść przed upłynięciem ośmiu godzin. Gdyby lepiej nimi pokierować i odpowiednio je wyszkolić, to mogłyby w tym czasie wykonywać zdecydowanie więcej pożytecznych czynności.

Warto by również czasami podejść do tematu bardziej racjonalnie – jeśli dany pracownik wykonał już dzisiaj wszystkie swoje zadania, to przecież można go zwolnić wcześniej, żeby mógł lepiej wypocząć.