Mata sensoryczna
www.jemy.katowice.pl

W trosce o wszechstronny rozwój dziecka zaprojektowano matę sensoryczną. Jest to doskonała zabawka w pełni angażująca dziecko do działania.

Podzielona na kilka części pozwala na rozwijanie różnych umiejętności i rozbudzanie zmysłów. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, ponieważ wyposażona jest w drobne elementy.

Zabawa powinna się wobec tego odbywać tylko w obecności dorosłych osób. Ich towarzystwo jest bardzo potrzebne, ponieważ to oni na początku kierują zabawą zadając dziecku pytania, motywując do rozwiązywania zadań, wykonywania prostych poleceń.

W efekcie tych działań dziecko np. przemieszcza elementy w różne miejsca na macie, zagląda do kieszonek, chowa przedmioty do woreczka, przegląda się w lusterku, rozpina zamki.

Przygotowane do zabawy przez rodziców w późniejszym czasie może już samodzielnie manipulować wszystkimi elementami i tworzyć zupełnie inne formy, dopasowywać kształty i kolory. Aktywność podczas zabawy matą sensoryczną w znacznym stopniu pomaga w ogólnym rozwoju dziecka.