https://exeller.be/produkt/peapro-85s-koncentrat-bialka-grochowego/ https://winayo.pl/sklep/wina/wesele-coz-zrobic

W żywieniu, tak jak w wielu innych dziedzinach życia, możemy natknąć się na rozmaite mody. Czasami dotyczą one specyficznych jadłospisów, które obiegają świat jako „diety-cud”, pozwalające na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów. Obecnie jednak coraz większą popularność zyskuje trend wegetarianizmu, uznawanego za zdrowy sposób odżywiania. Jednak aby być zdrowym nie musisz koniecznie rezygnować z mięsa.

Wystarczy, że wiesz, które mięso wybrać. Badania wykazują, że dla ludzkiego organizmu najmniej korzystnym składnikiem diety jest wieprzowina. Bardzo chętnie sięgamy po polędwiczki, golonkę, schab czy karkówkę, jednak okazuje się, że w miarę możliwości powinniśmy ograniczać posiłki zawierające w sobie tego rodzaju mięsa. Należy pamiętać, że są one najbardziej ciężkostrawne, a ich spożywanie niesie ze sobą niewiele korzyści dla naszego organizmu.

Jeśli szukasz pomysłu na obiad i koniecznie chcesz podać danie mięsne, znacznie lepszym wyborem będzie drób lub wołowina. Tego typu mięsa mają więcej substancji odżywczych niż wieprzowina. Co więcej, żołądek znacznie łatwiej potrafi poradzić sobie z ich strawieniem. Warto o tym pamiętać również komponując posiłki dla najmłodszych.