Jak wykorzystać stary słoik?
https://arfos.pl/plakaty/czarno-biale/ https://kuznianaklejek.pl/plakat.html

Zgodnie z tradycją naszych mam i babć, słoiki zwykle są wyrzucane lub przechowywane w miejscu, które sprawia, że nie będą zbyt widoczne dla pojawiających się w domu gości. Tymczasem okazuje się, że wykorzystywanie słoików tylko do przygotowywania corocznych zapraw to wielki błąd.

Odpowiednio przygotowane słoiki mogą w interesujący sposób zastąpić kosztowne dekoracje ze szkła. Najpopularniejszym sposobem wykorzystania niepotrzebnych słoików jest użycie ich jako wazonów.

Wydaje ci się, że to nad wyraz nieeleganckie? Oczywiście, mogłoby takie być, gdyby nieodpowiednio przygotować szklane naczynie. Wystarczy jednak odrobina wstążeczki czy kilka koralików, by kompletnie odmienić wizerunek zwykłego weka.

Użycie słoika jako wazonu jest dość oczywistym rozwiązaniem. Można jednak użyć go również do przygotowania oryginalnego lampionu, który świetnie przyozdobi taras lub ogród.

Ciekawy efekt można uzyskać oplatając słoik w fantazyjne wzory albo malując go na czarno, a następnie wydrapując na farbie co tylko dusza zapragnie. W ten sposób lampion będzie rzucał interesujące cienie.

Słoik świetnie sprawdzi się również jako samodzielna dekoracja, na przykład wypełniony kolorowymi piórkami, suszonymi kwiatami lub owocami czy też koralikami.