Jak udekorować pokój za pomocą zdjęć?
Plakaty Czarno-Białe fotografia kolekcjonerska

Pamiątkowe zdjęcia lub forografia kolekcjonerska są jednym z elementów najczęściej wykorzystywanych podczas dekoracji własnego mieszkania. Zwykle ustawiamy je na półkach, wykorzystując do tego celu mniej lub bardziej ozdobne ramki. Jest to sprawdzony sposób eksponowania zdjęć, jednak niezbyt oryginalny.

Tymczasem wystarczy odrobina pomysłowości, by samodzielnie wykonać z fotografii interesującą dekorację. Nie musisz wieszać ulubionych zdjęć w równym rządku, w jednakowych ramkach. Ciekawym pomysłem jest wykorzystywanie ramek o rozmaitych kształtach, wielkościach i kolorach.

W ten sposób uzyskasz wrażenie miłego rozgardiaszu. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że taki artystyczny nieład nie pasuje do wszystkich wnętrz. Jeśli nie jesteś przekonany do tego typu chaosu, możesz spróbować ułożyć ramki w wybrany kształt, na przykład w koło.

Jeśli chcesz udekorować za pomocą zdjęć pokój nastolatki lub sypialnię, możesz całkowicie zrezygnować z używania ramek. Ciekawie mogą wyglądać nawet fotografie naklejone bezpośrednio na ścianę, także w formie kolażu. Jeśli chcesz umilić sobie sprzątanie i gotowanie w kuchni, pomyśl o przyozdobieniu za pomocą rodzinnych zdjęć niekonwencjonalnych powierzchni, na przykład wnętrz szafek.