serwis laptopów

Każdy, kto chce być programistą przed rozpoczęciem nauki musi odpowiedzieć na podstawowe pytanie: w jaki sposób chcę się uczyć? Na rynku dostępne są kursy oraz książki i tylko od nas zależy, którą opcję wybierzemy. Przy wyborze odpowiedniego sposobu edukacji, bierzemy pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze musimy zdecydować czy wolimy pracę w grupie, czy w pojedynkę – dla osób, którym dobrze współpracuje się z innymi ludźmi lepszym rozwiązaniem będzie uczestnictwo w kursie, samotnicy efektywniej będą się uczyć w domu… z książką. Jeśli przykładowo chcemy nauczyć się pisać oprogramowanie sklepu internetowego, wtedy najlepiej będzie skorzystać z kursu dedykowanego właśnie pod to.

Przed rozpoczęciem nauki dobrze jest zaplanować swój czas – jeżeli jesteśmy dobrze zorganizowany wybierzmy kurs stacjonarny. Kurs stacjonarny będzie odbywał się kilka razy w tygodniu, zawsze o tych samych godzinach. Jeżeli jednak preferujemy spontaniczne życie – wybierzmy książkę, która umożliwi naukę zawsze i wszędzie.

Na koniec musimy się zastanowić nad swoją motywacją – jeżeli naprawdę chcemy się uczyć programowania, nie będzie miało znaczenia, którą metodę wybierzemy.