5 niezbędnych informacji w Curriculum Vitae

Właściwe sporządzenie dokumentów dla pracodawcy, często przyprawia nas o ból głowy. Nie wiedząc od czego zacząć, wklepujemy w wyszukiwarkę wybraną frazę i przepisujemy zastaną tam formę, bez większych refleksji. Czy na pewno jest to właściwy sposób na sporządzenie CV, które zostanie wybrane jako najlepsze z najlepszych? Oto 5 niezbędnych informacji, które bezwzględnie powinniśmy umieścić w CV. Po pierwsze – dane kontaktowe, czyli: imię, nazwisko, adres do korespondencji, telefon oraz adres e-mail.

To dzięki nim, rekruter będzie mógł się z nami skontaktować. Następnie zamieśćmy informacje o wykształceniu – szczególnie ostatnio ukończoną szkołę lub uczelnię. Wyszczególnijmy daty rozpoczęcia i ukończenia edukacji oraz kierunek i specjalność. Po trzecie – doświadczenie zawodowe.

Są to informacje najistotniejsze dla pracodawcy, dlatego sprecyzujmy obowiązki pełnione na poprzednich stanowiskach. Kolejną rubryką są tzw. „dodatkowe umiejętności”, czyli: języki obce, prawo jazdy, kursy, licencje oraz zainteresowania. Po piąte – klauzula prawna o zgodzie na przetwarzanie danych – nie zapomnijmy jej umieścić!.

Dowiedz się więcej o: serwery dedykowane.